Donald Trump açıkladı! Göreve geldiğinde Müslüman ülkelere yaptırım uygulayacak!

Amerika Birleşik Devletleri, adım adım 5 Kasım 2024 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere hazırlanıyor. Seçimlerde Cumhuriyetçilerin Başkan adayının kim olacağı henüz belli olmasa da Donald Trump’ın bu konuda oldukça istekli olduğu bir gerçek. Hatta Trump, 2024 Başkanlık seçimleri için adaylığını çoktan duyurdu ve seçim çalışmalarına başladı bile.

Donald Trump açıkladı! Göreve geldiğinde Müslüman ülkelere yaptırım uygulayacak!

Hemen her hafta televizyon programlarına katılan ve demeçler veren eski ABD Başkanı, zaman zaman tepki çeken açıklamalar da yapıyor. Geçtiğimiz günlerde göreve gelince kongreyi basan kişileri serbest bırakacağını söyleyen Trump, şimdi ise nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkeler için seyahat yasağı getireceğini duyurdu. Hatırlanacağı üzere Trump ABD Başkanı olduğu dönemde koltuğa oturduğu gibi İran, Suriye, Çad, Yemen, Libya, Somali ve Kuzey Kore vatandaşlarının ABD’ye seyahat etmesini yasaklamıştı. Şimdi ise bu ülkeler başta olmak üzere daha pek çok ülke vatandaşının ABD’ye seyahat etmesi yasaklanabilir.

Konuyu bir kez daha gündeme getiren ve yasağı göreve gelir gelmez tekrar onaylayacağını anlatan Trump, şunları söyledi: “Göreve geri döndüğümde, seyahat yasağı eskisinden daha geniş kapsamlı ve çok daha güçlü bir şekilde geri gelecek. İnsanların alışveriş merkezlerimizi havaya uçurmasını istemiyoruz. İnsanların şehirlerimizi havaya uçurmalarını ve tarım arazilerimizi çalmalarını istemiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir