Konya Tren Garı Nerede? Telefon Numarası, Bilet Fiyatları, Sefer Saatleri Ve Yol Tarifi

Konya’nın Meram ilçesinde konumlanan Konya Tren Garı her gün düzenlenen seferlerle yüzlerce yolcuya ev sahipliği yapmaktadır.

Konya Tren Garı Nerede?

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanan Konya ilinde yer alan ana tren garıdır. Konya Türkiye’nin ekonomik açıdan oldukça gelişmiş bölgeleri arasındadır. Konya’nın Meram ilçesinde yer alan Konya Tren Garı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) yönetimi altında bulunmaktadır. 1893 yılında Osmanlı Devleti tarafından yapımına başlayan gar 1896 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir.

Konya Tren Garı Sefer Saatleri ve Bilet Fiyatları

Konya Tren İstasyonundan her gün 2 tane ana hat seferi, 4 tane yüksek hızlı tren seferi ve 1 tane bölgesel tren seferi düzenlenmektedir. Konya Tren Garı hareketli düzenlenen tren seferleri, saatleri ve bilet fiyatları aşağıdaki şekildedir.

Ana Hat Trenleri 

Konya Mavi Treni: Konya Mavi Treni Konya-Alsancak-Basmane güzergahında hizmet vermektedir. Konya Mavi Treni durakları sırasıyla Konya Kalkış, Sarayönü Durağı, Kadınhan Durağı, Ilgın Durağı, Argıthan Durağı, Akşehir Durağı, Sultandağı Durağı, Büyükçobanlar Durağı, Afyon A.Çetinkaya Durağı, Dumlupınar Durağı, Oturak Durağı, Uşak Durağı, İnay Durağı, Güneyköy Durağı, Alaşehir Durağı, Kavaklıdere Durağı, Salihli Durağı, Ahmetli Durağı, Urganlı, Turgutlu, Manisa, Muradiye, Emiralem, Çiğli, İzmir.

Konya Mavi treni sefer saati her gün saat 19:00’dur. Bilet fiyatları vagon tipine göre 181 Türk lirası ile 650 Türk lirası arasında değişmektedir.

Toros Ekspresi: Toros Ekspresi her gün Konya-Adana arasında hizmet veren trenlerdir. Toros Ekspresi durakları şunlardır: Konya, Çumra, Arıkören, Karaman, Sudurağı, Ayrancı, Ereğli Durağı, Çakmak Durağı, Ulukışla Durağı, Gümüş Durağı, Pozantı Durağı, Belemedik Durağı, Hacıkırı Durağı, Kelebek Durağı, Km. 345+500, Yenice, Şehitlik, Şakirpaşa, Adana Durağı.

Toros Ekspresi sefer saati her gün saat 15:00’dır. Bilet fiyatı 99 Türk lirasıdır.

Yüksek Hızlı Tren Seferleri

Konya-İstanbul yüksek hızlı tren seferleri: Konya’dan İstanbul’a günde 4 defa yüksek hızlı tren seferi yapılmaktadır. Konya-İstanbul yüksek hızlı tren durakları şunlardır: Konya, Selçuklu, Eskişehir, Bozüyük Durağı, Bilecik Durağı, Arifiye Durağı, Gebze Durağı, İstanbul Anadolu Pendik Durağı, Bostancı Durağı, Söğütlüçeşme Durağı.

Konya-İstanbul yüksek hızlı tren seferi hareket saatleri her gün: 06:00, 08:45, 12:25 ve 18:40’tır. Bilet fiyatı: 104 Türk lirasıdır.

Konya-Ankara yüksek hızlı tren seferi: Konya’dan Ankara’ya günde 4 defa yüksek hızlı tren seferi yapılmaktadır. Konya-Ankara yüksek hızlı treni durakları: Konya, Selçuklu, Polatlı, Eryaman, Ankara’dır.

Konya-Ankara yüksek hızlı tren seferi hareket saatleri her gün: 06:25, 09:15, 15:25,17:55 ve 19:40’tır. Bilet fiyatı: ekonomi: 112 Türk lirası, Business 168 Türk lirasıdır.

Aynı zamanda Ankara-Karaman ve İstanbul -Karaman yüksek hızlı tren seferleri de Konya Tren Garı’ndan yolcu almaktadır. Konya Tren Garı’ndan düzenlenen yüksek hızlı tren sefer saatleri ve günleri ile ilgili en güncel bilgiler TCDD resmi web sitesinde yayınlanmaktadır.

Bölgesel Trenler 

Konya-Karaman bölgesel tren seferi: Konya Karaman bölgesel tren seferi durakları şunlardır: Konya, Kaşınhan, Çumra, Arıkören, Karaman.

Konya-Karaman bölgesel tren sefer her gün Konya-Karaman arası karşılıklı olarak 2 defa düzenlenmektedir. Konya’dan Karaman’a her gün hareket saati: 06:45 ve 20:00’dir.

Konya Tren Garı Telefon Numarası ve Yol Tarifi

Konya Tren Garı Konya ilinin Meram İlçesi Feritpaşa Caddesi’nde yer almaktadır. Konya Tren Garı’nın açık adresi ve telefon numarası aşağıdaki şekildedir.

Konya Tren Garı: Konevi Mahallesi, Ferit Paşa Caddesi Meram/Konya

Telefon: (0332) 322 36 80

Şehir merkezinde bulunan tren garına şehrin her yerinden toplu taşıma araçları ile ulaşılabilmektedir. Konya toplu taşıma seferleri hakkında detaylı bilgi Konya Belediyesi’nin resmi internet sitesinde yayınlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir