Teksas’ta katliam: Silah sesinden rahatsız oldu 5 kişiyi öldürdü

ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan 38 yaşındaki Fransisco Oropeza isimli bir adam, aralarında 8 yaşındaki bir çocuk da dahil olmak üzere beş kişiyi kurşunlayarak öldürdü.

Katil zanlısı, saldırıyı gerçekleştirdiği andan bu yana hala yakalanamadı. Yetkililer Oropeza’nın hala silahlı olabileceğini ve ülkenin herhangi bir yerinde görülebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

San Jacinto İlçe Şerifi Greg Capers, Oropeza’nın komşularını öldürmek için AR-15 tarzı bir tüfek kullandığını da belirtti. Söz konusu tüfek ABD’deki toplu saldırılarda en çok kullanılan silahların başında geliyor.

SİLAH SESLERİNDEN RAHATSIZ OLMUŞ

Öte yandan Şerif Capers, kırsal bir alanda arama yaparken saldırgan Oropeza’nın kıyafet ve telefonunu bulduklarını ancak daha fazla izin sürülemediğini söyledi.

Bununla birlikte saldırının sebebinin “gürültü” olduğu iddia edildi. İddialara göre, Oropeza’nın komşuları gece vakti kendi bahçelerinde silahla atış yapıyordu. Gürültüden rahatsız olan Oropeza, komşularını uyarmaya gittikten sonra saldırıyı gerçekleştirdi.

Söz konusu saldırı yıl başından bu yana devam eden silahlı saldırıların sonuncusu niteliğinde.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir