Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 4 bin TL yardım iddialarını yalanladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, internette farklı kaynaklarda yer alan “Başvuran tüm kadınlara 4 bin TL yardım” içerikli yayın hakkında uyarıda bulundu ve bakanlığın bu isim adı altında herhangi bir yardımı bulunmadığını bildirdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuran tüm kadınlara bakanlığın 4 bin TL yardımda bulunulduğuna ilişkin iddiaları “yazılı bilgilendirme” ile yalanladı. Bakanlığın bilgilendirmesi şöyle:

“‘Çalışan ya da ev hanımı başvuran tüm kadınlara 4 bin TL yardım: İlk şart var En az 1 çocuk sahibi olmak’ başlığı adı altında internet sitelerinde haberlerin dolaştığı görülmektedir. Bazı basın mensubu arkadaşlarımızın bizleri arayarak bilginin teyidini istemesi üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk. Bakanlığımızın bu isim adı altında herhangi bir yardımı bulunmamaktadır. Lütfen ‘tıklanma’ amacıyla yapılan bu tip haberleri dikkate almayınız. Bakanlığımız ve yetkili diğer kurumların resmi sayfalarından açıklanmayan hiçbir bilgiyi teyitlemeden kullanmamanızı rica ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir