Anadolu Efes’ten, Big Bang 2023 finalinde iki girişime ödül

2018 yılından bu yana İTÜ Çekirdek ana paydaşlarından biri olan Anadolu Efes, 14 Aralık’ta gerçekleşen Big Bang Start-Up Challenge’da, iki girişime “Anadolu Efes Özel Ödülü” verdi.  ZGN Otonom ve Rumitech girişimleri, Anadolu Efes çalışanlarının mentorluğunda ön kuluçka aşamasını başarıyla tamamladı ve toplam 300 bin TL’lik Anadolu Efes Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

 Anadolu Efes, daha iyi bir gelecek için Türkiye’nin girişimcilik ekosistemini ve yaratıcı fikirleri desteklemeye devam ediyor. İTÜ Çekirdek ile birlikte beş yıldır network, iletişim, pilot uygulama, Ar-Ge gibi konularda yeni girişimcilerin yanında olan Anadolu Efes, her yıl Big Bang Start Up Challenge etkinliğinde erken aşama girişimleri Anadolu Efes Özel Ödülü ile buluşturuyor. 

Birbirinden yenilikçi fikirlerin yarışına sahne olan Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliklerinden Big Bang Start-up Challenge’ta 150’şer bin TL’lik Anadolu Efes Özel Ödülü’ nün sahipleri ZGN Otonom ve Rumitech girişimleri oldu. ZGN Otonom, transpalet ve forklift gibi endüstriyel taşıma araçlarına otonom çalışma yetkinliği kazandırmaya yönelik çözümler ve uygulamalar üzerine çalışırken Rumitech ise güneşten ve rüzgârdan elde edilen hibrit enerjiyi depolayan ve şebeke bağımsız olarak çalışabilen sürdürülebilir enerji sistemleri geliştiriyor.  

Anadolu Efes, bugüne kadar Big Bang Start-Up Challenge’da toplamda 11 girişime 670 bin TL fon sağladı. Beş yıldır girişimcilere ön kuluçka sürecinde mentorluk, ürünlerin geliştirilmesi ve ticarileştirilmesi, iletişim, iş alanlarındaki ağlara erişim gibi pek çok alanda destek veren şirket, bu yıl itibarıyla Big Bang Start-Up Challenge’da toplamda 13 girişime 970 bin TL fon sağladı.

Sürdürülebilirlik stratejisinin bir parçası olarak hem kurum içinde hem kurum dışında girişimcileri desteklediklerini belirten Anadolu Efes Grup Kurumsal İletişim ve İlişkiler Direktörü (CCAO) Selda Susal Saatçi, “Girişimcilik ekosistemiyle yan yana gelirken sosyal fayda sağlayan, aynı zamanda doğa dostu, küresel sürdürülebilirlik ilkeleriyle uyumlu çözümler üreten girişimlerle iş birliği yapmayı özellikle önemsiyoruz. Daha yaşanabilir bir dünyayı mümkün kılmak için geleceği şekillendiren fikirleri dinlerken hem onlarla bilgilerimizi paylaşmanın hem de onlardan öğrenmenin önemine inanıyoruz. İşte bu nedenle 2018 yılından bu yana burada, Big Bang Start-Up Challenge’dayız. Girişimci ruhumuz ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma tutkumuzla birlikte pozitif sosyal ve çevresel etki yaratabileceğimiz girişimlere destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir