Bankacı Seçil Erzan’ın başına gelmeyen kalmadı: O İhbarın Altında İntikam Çıktı

Aralarında futbolcuların da olduğu çok sayıda kişiden 44 milyon dolar toplamakla suçlanan Seçil Erzan ve beraberindeki kişilere yönelik soruşturmanın devam ettiği süreçte, savcılığa ilginç bir ihbar dilekçesi ulaştı. Tutuklu bulunduğu cezaevinden başsavcılığa dilekçe gönderen Mustafa Sefa, soruşturmaya ışık tutacak önemli bilgilere sahip olduğunu öne sürdü.

‘ERZAN’IN ADINI DUYDUM İDDİASI’
Savcılık, bilgi sahibi olabileceği kanaatiyle ile Muğla Cezaevi’nde tutuklu bulunan Sefa’nın ifadesinin alınması kararı verdi. Sefa, savcılığa verdiği ifadede, eski eşinin Erzan’ın çalıştığı bankanın İzmir’deki bir şubesinde müdür olarak çalışan B. O.’nun yeğeni olduğunu ve bu kişinin Erzan ile duygusal bir ilişkisi bulunduğu belirtip,

“Şube müdürü B. O. eski eşimin dayısı. Ben, B. O.’nun evine gittiğimde Seçil Erzan’ın adını çok sık duydum… B. O, Seçil’den de aldığı bu paraları sık sık yurt dışına, Seçil’le çıkardı… B. evinde para sakladı; elde ettiği paraları İsviçre’ye çıkardı. Bu kişinin 3-4 tane gayrimenkulü de var” diyerek birlikte paraları yurt dışına çıkarmış olabileceklerini iddia etti.

SAVCILIK GERÇEĞİ YANSITMIYOR DİYE REDDETTİ

Sefa ifadesinde, üst düzey bir bankacının da ismini sık sık duyduğunu öne sürdü. Sefa’nın verdiği ifadelerin çelişkili ve gerçeği yansıtmadığın karar veren savcılık bu yönde bir işlem yapmadı. Sefa’nın verdiği ifadenin ortaya çıkması üzerine özel bankanın üst düzey yöneticisi, bu kişi hakkında önceki gün suç duyurusunda bulundu.

‘YALAN TANIKLIK’ SUÇLAMASI
Savcılık başvurusunda Sefa’nın ‘yalan tanıklık’ suçunu işlediği ve iftira attığı belirtildi ve verdiği ifadenin hayal ürünü olduğu savunuldu. Dilekçede, Sefa’nın, ayrıldığı eşinden intikam almak için şube müdürü olan dayısının adını dosyaya karıştırdığı kaydedildi. Üst düzey yöneticinin de B.O’nun işe alımıyla ilişkilendirildiği için isminin dilekçede yer aldığı tahmin ediliyor.

EŞİNDEN İNTİKAM ALMAK İSTEDİ
Dilekçede “Hiçbir mesnedi bulunmayan ve savcılık şikâyeti ifadesinden anlaşıldığı kadarıyla ayrıldığı eşine duyduğu kişisel husumetini dile dökerek öç alma duygusunun inandırıcılık katma amacıyla müvekkilimin bulunduğu pozisyonunu kullanarak tümüyle hayal ürünü bir suçlamada bulunmuştur” ifadelerine yer verildi.

Sefa’nın benzer şekilde başvuruları daha önce de yaptığı, eski eşinin çok sayıda akrabasını Cumhurbaşkanına hakaretten, esrar satıcılığına kadar çok sayıda asılsız iddia ile de şikâyet ettiği de öğrenildi.


26 yıl ceza alan Mustafa Sefa’nın 17 ayrı suç dosyası bulunuyor.

MAHKEMEYE YALAN BEYAN

Sefa’nın Mahkeme’ye verdiği beyanlarda da doğru bilgi paylaşmadığına yönelik bilgiler mevcut. Eğitimi bilgileriyle ilgili beyanlarında üniversite mezunu olduğunu beyan eden Sefa’nın gerçekte ise İmam Hatip Lisesi’nden terk olduğu öğrenildi.

SUÇ DOSYASI KABARIK ÇIKTI
Halen tutuklu bulunan Mustafa Sefa’nın suç dosyasının ise kabarık olduğu anlaşıldı. Giriştiği birçok işte iflas eden Sefa’ya yönelik açılan davalarda, darp, tehdit, kadına yönelik şiddet, sahte evrakla banka dolandırmak ve kredi kartı sahteciliği gibi bir dizi suç dosyası yer alıyor. Sefa’nın 17 ayrı sabıkasının olduğu anlaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir