CHP’li İBB’de zam verilmeyen çalışanlar eylem başlattı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yönetiminin, İstanbulluya hizmet üreten personele zam yapmak istememesi nedeniyle tüm iştiraklerde grev kararı alındı. İBB iştirakleri Boğaziçi A.Ş. İSPER A.Ş. Ağaç A.Ş. İSTAÇ A.Ş. ve İSPARK A.Ş. personellerinin ardından bu kez İSBAK ve İSTON A.Ş. çalışanları 30 yıl sonra grev kararı aldı.

Ücretlerinin artırılması taleplerinin İBB yönetimi tarafından olumlu karşılanmaması sonra grev kararı alan Boğaziçi A.Ş. İSPER A.Ş. Ağaç A.Ş. ve İSTAÇ A.Ş. çalışanları arabuluculuk sürecinde yönetimle anlaşarak grevlerini sonlandırma kararı aldı. İSPARK A.Ş çalışanları da bu ayın sonundaki arabuluculuk sürecinin ardından olumlu bir sonuç çıkmazsa greve çıkma kararı alırken İBB’nin bir diğer iştiraki İstanbul Beton Elemanları Ve Hazır Beton Fabrikaları Sanayi Ve Ticaret A.Ş (İSTON) ve İstanbul Bilişim Ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş.çalışanları da 30 yıl sonra grev kararı almak zorunda kaldı.

2020’DEN BUYANA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPILMADI

İSBAK A.Ş. ve İSTON A.Ş‘de yetkili olan Belediye-İş Sendikası Perşembe günü saat 11.00’de Fatih Saraçhane’de bulunan İBB ana hizmet binası önünde basın açıklaması yapılacağını duyurdu. Sendika tarafından yapılan duyuruda 30 yıl aradan sonra ilk kez greve çıkılacağı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

KAYNAK: SABAH

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir