Cumhuriyet’i kutlamadığı iddiasıyla yuhalanan Özcan Deniz’den açıklama

Geçen cumartesi günü Kıbrıs’ta bir otelde sahneye çıkan Özcan Deniz, konser esnasında Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlamadığı ve 10. Yıl Marşı’nı okumadığı iddiasıyla protesto edildi.

O görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından şarkıcı, Instagram hesabından açıklama yaptı.

Özcan Deniz, kendisini şu sözlerle savundu:

* 28 Ekim Kıbrıs’taki konserimde Cumhuriyet’imizin 100. yılını kutlamadığım koca bir yalan ve suikasttır. 30 Ekim’de setim başlıyor olmasına rağmen Filistin’de yaşananlardan dolayı karalar içinde sahneye çıkarak bu özel geceyi iptal ettirtmedim. Ömrümde bir kere daha yaşayamayacağım bu özel 100. yıl kutlamasında sahnede olmak ve coşkuyla kutlamak istedim.

* Konser kaydı yapılmadığı için görüntülere ulaşamıyorum. Fakat konsere gelen bine yakın izleyiciden birileri ilk şarkıdan hemen sonra ve program sonunda yaptığım içi dolu, laf olsun diye değil gerçek duygularımı aktardığım uzun Cumhuriyet konuşmamı ve de kutlamamı kayıt etmiş ise yayınlamalarını rica ediyorum.

“ŞEFİMLE YANLIŞ ANLAŞILMADAN DOLAYI…”

* Finaldeki 10. Yıl Marşı’nı oku(ya)mamam tamamen benim ile şefimin birbirimizi yanlış anlamamızdan kaynaklı bir organizasyon kargaşasıdır. Fakat kutlamamış değilim. Aksine içten ve de alkışlarla sürekli kesilerek yaptığım Cumhuriyet konuşmam ve de kutlamama gelen tüm izleyici şahittir. Kaydına ulaştığımda da paylaşacağım. Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir