Erdoğan: Seçim sandıktan önce sahada kazanılır

AKP aday tanıtım toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçime sahada çalışarak hazırlanacaklarını vurgulayarak, “Sosyal medya önemlidir ama sahada çalışmanın yerini tutmaz. Seçim sandıktan önce, sahada kazanılır” dedi. Konuşmasında muhalefete yüklenen Erdoğan, “Amacımız AK Parti ve Cumhur ittifakında olan belediyeleri tekrar ezici oranla kazanmanın yanında muhalefetin elindeki belediyeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır.” ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATO Congresium’da düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı’nda konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yarışacak, aralarında 17’si büyükşehir 48 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ oldu.

  • TIKLAYIN – Erdoğan 48 ilin adayını duyurdu: Ankara’da Turgut Altınok, İzmir’de Hamza Dağ aday
  • TIKLAYIN – AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok: Yapay şelaleler, Cumhuriyet Kulesi ve “A Takımı”

“Önümüzdeki cumartesi gününden itibaren, İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanıtımını da yapacağız. ” diyen Erdoğan, “Niyetimiz, 20 Şubat’a kalmadan adaylar konusundaki tüm hazırlıkları bitirmek” dedi.

Adaylarını tek tek sahneye çağırarak isimlerini duyuran Erdoğan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: 

“7 Ocak’ta İstanbul’da 26 büyükşehir ve il belediye başkan adayımızı paylaştık. Bugün de büyükşehirlerimizin kalanlarını ve il belediye başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Böylece Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adayımızı ilan etmiş oluyoruz. İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızın tanımını da yapacağız.

Amacımız AK Parti ve Cumhur ittifakında olan belediyeleri tekrar ezici oranla kazanmanın yanında muhalefetin elindeki belediyeleri gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır.Sandıkta bize verilen her oyun bedelini üzerimizde hissederek aşkla çalışacak farkımızı ortaya koyacağız.

Şehirlerinin dertleriyle dertlenmeden sandığa gözünü diken varsa AKP onun için isabetli bir mecra hiç değildir. Bir yanda 10 yılı aşkın süredir kaos çıkartarak terörü azdırarak ekonomik tuzaklar kurararak kesintisiz sürüyor. Gezi olaylarıyla ülkemizi devirmek istediler. Başaramayınca bedel ödetmeye başladılar. FETÖ’nün darbe girişimiyle ülkeyi teslim almak istediler. Hüsrana uğrayınca ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. Hendeklerle mahalleleri ihlal etmek istediler. Güvenlik güçlerimiz onları çukurlara gömünce bedel ödetmeye çalıştılar. Sınırlarımızı tacize kalkıştılar.

Sınır ötesi harekatlarımızla ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. Bizi korkutacaklarını sindireceklerini sanıyorlar. Tabii bunlar ne Türk milletini ne de onun evladı olarak bizi tanıyorlar.


Erdoğan adaylarını tek tek sahneye davet etti

“CHP mevcut yönetim altında emperyalistlerin koçbaşlığına soyunmuş vaziyette”

Şunu çok açık ve net olarak ifade etmek isterim. Bizi yolumuzdan kesinlikle döndüremeyeceklerdir. Türkiye’nin artık tehditlerle sinsi olaylarla yola getirilemeyecek olduğunu elbette onlar da öğreneceklerdir. Bunu hep beraber başaracağız. Bir tarafta emperyalistler varken diğer tarafta bunların piyonları olan 5.kol elemanları var. Türkiye karşıtları siyasetten medyaya bu 5. yol unsurlarını adeta parmaklarında oynatıyor. Hiçbir kırmızı çizgisi bir kiyafetsiz muhterislerle karşı karşıyayız.

Esen rüzgara göre yön değiştiren, çizgisi olmayan muhterislerle karşı karşıyayız. Ülkemizin ikinci büyük partisi CHP maalesef emperyalistlerin koçbaşlığına soyundu. Bölücü örgüt güdümünden çıkamayan DEM’lilerle yaptığı işbirliği bu kirli oyunun son sahnesidir.

Birkaç ay öncesine kadar uğruna gözyaşı döktüğü Bay Kemal’e mayıs seçimlerindeki hezimetin faturasını yükleyen Özgür efendi iradesini ve ipini terör örgütü temsilcilerine teslim etti. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu partinin tabutuna bölücülerle işbirliği yaparak bizzat Özgür efendi çaktı. Bu iki parti ülke ve milletin aleyhine ne varsa birlikte hareket ediyor, lehine ne varsa birlikte karşı çıkıyor.

Son aylarda giderek sıklaşan 28 Şubatvari provokasyonlar da aynı oyunun parçadırı. Ülkenin bekasını, milletin geleceğini hiçe sayarak içinde yer aldıkları bu kirli senaryolar belki eski Türkiye’de işe yarıyordu ama buna karnımız tok. Bunun için diyoruz ki 31 Mart’ta Özgür efendiyi de vesayetten kurtarıp özgürleştireceğiz.

CHP’li Başarır’ı hedef aldı

Bizim 85 milyona sözümüz var. Tek millet diyerek herkesi kucaklayacak hiç kimsenin kendisini öteki hissetmesine izin vermeyeceğiz. Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sarılacağız. Parlamentoda birisi Leyla Hanım’a bayrağımıza saldırdığına dair edepsizce ifadeler kullanıyor. AK Parti’nin hiçbir ferdi bayrağımıza ‘kağıt parçası’, ‘paçavra’ demez. O sizin cibiliyetinizde var.

“Seçim sandıktan önce sahada kazanılır”

18.kez milletimizin huzuruna çıkmanın hazırlığı ve heyecanı içindeyiz. Adaylarımızdan seçim beyannamemize kadar milletimizin görüşlerini alarak yürütüyoruz. Milletimiz neyi uygun gördüyse bizden beklentisi neyse onu hayata geçirme derdindeyiz. Seçim sandıktan önce sahada kazanılır. Bunun da yolu milletin gönlünü kazanmaktır. Sandık sadece bizim başarımızın emeğimizin bir tescili oldu. En fazla biz çalıştık biz emek verdik. Bize gururlanmak yakışmaz. Sadece çalışkanlığımızla değil vizyonumuzla da rakiplerimize fark attık. Çalmadık kapı gönlüne dokunmadığımız kişi bırakmadık. Bu seçimlerde de yine aynı usulle çalışacağız. Önümüzdeki 73 gün boyunca durmadan dinlenmeden koşturacaksınız. Kimseyi ayırmayıp dışlamayacaksınız. CHP gibi vatandaşın oyunu çantada keklik görmeyeceksiniz. Hiçkimse hiçkimseye tıpış tıpış oy vermek zorunda değildir. Bilakis biz hiç ayrım yapmadan kapısını çalmak zorundayız. Daha önce bize oy versin vermesin zihnini ve kalbini yeniden kazanmak zorundayız. Şehirlerimizi bizim yöneteceğimize tek tek ikna edeceğiz. Cumhur İttifakında asla ayrım olmayacak. En iyi seçim çalışması milletle birlikte olmaktır. Sosyal medya önemlidir ama sahada çalışmanın yerini tutmaz. Adaylarımız herkesten daha fazla çalışmak daha fazla yorulmakla mükelleftir. Hep beraber bunu başardığımızda muhalefetin kale olarak gördüğü yerlerde zafer bizim olacaktır. Bugüne kadar AKPnin hizmet sancağını dalgalandıran başkanlarımıza teşekkür ediyorum.

AKP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cüneyt Yüksel kimdir? 

AKP’nin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fırat Görgel kimdir? 

AKP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü kimdir?

AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Halis Bilden kimdir?

AKP’nin Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uğur İbrahim Altay kimdir?

AKP’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir kimdir?

AKP’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç kimdir?
 
AKP’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç kimdir? 

 

AKP’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zeynel Abidin Beyazgül kimdir?

 

 

AKP’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er kimdir? 
 

AKP’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdullah Erin kimdir?
 

AKP’nin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin kimdir? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir